افشای نقش محمد امامی در جلسات مفسدان بانکی در ویلای دبی

در سومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده بانک سرمایه  نقش محمد امامی بیش از پیش پررنگ شد.

سومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده بانک سرمایه  در شعبه سوم دادگاه ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی انجام شد. 

در بخشی از جلسه رسیدگی نماینده دادستان تهران با اشاره به اجاره یک ویلای لوکس در دبی از سوی محمد امامی ،گفت: مدیران و مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان و چند مفسد بانکی متواری دراین ویلا جلسه برگزار می کردند.

قهرمانی نماینده داستان تصریح کرد: مجید زاهدی به امامی از داخل جلسه، محتوای جلسه هیات مدیره را پیامکی اعلام می کرده است

یاسر ضیایی قائم مقام بانک به عنوان یکی از مطلعان گفت: سفرهای آقایان به دبی مشخص است و مقام قضائی احتمالا در جریان این موضوع باشد. البته در آلمان هم دیدارهایی داشتند. در رابطه با اینکه وجوه‌ چگونه خارج می شدند باید به موضوع ذی نفع توجه کرد. اغلب این ضمانت ها مربوط به کالاهای صادراتی و قیر بوده است.

قهرمانی در رابطه با دیدار ها و جلسات خاص هیات مدیره گفت: اجاره نامه ویلای لوکسی که از سوی محمد امامی اجاره شده بود را در اختیار دادگاه می گذارم.

امیر رضا فرزام راد متهم به فساد در چند بانک و مفسدان بانکی فراری هم در این ویلا قرار می گذاشتند. اعضای هیات مدیره هم در این ویلا جلسه می گذاشتند.

علی بخشایش متهم ردیف اول این پرونده در آخرین دفاعیات خود در دادگاه گفت: ادعای تبانی با گیرندگان تسهیلات به صورت کلی مطرح شده و آن را رد می کنم از دادگاه هم تقاضای برایت دارم.

متهم ردیف اول پرونده بانک سرمایه گفت: عمده مطالب دفاعیات اینجانب در دادسرا مورد توجه قرار نگرفته است.

بخشایش ادامه داد: در مسئله اعطای تسهیلات به مدیران کارتن خواب بنده هیچ نقشی نداشته و در جلسه مذکور در این رابطه حضور نداشتم.

این متهم در پاسخ به این سوال قاضی که در طول مدیریت خود چند بار به دبی سفر می کردید؟ گفت: دو الی سه بار.

قاضی مسعودی در واکنش به این سخن متهم گفت: شما پیشتر اعلام کردید که هر آخر هفته به دبی می رفتید.

بخشایش در ادامه دفاعیات خود گفت: دختر بنده در آنجا مشغول به تحصیل بود اما بیشتر سفرهای من کاری بود.

منبع: مهر

دسته:
نوشته شده توسط مدیریت سایت