سید ضیاء هاشمی در مصاحبه با ایرنا: ادغام موسسه رسانه‌های تصویری حرکتی انقلابی است

دبیرشورای عالی تهییه کنندگان در مصاحبه با ایرنا گفت: ادغام موسسه رسانه‌های تصویری قابل تحسین است چرا که نهادهای موازی سازمان سینمایی قابلیت اجرایی شان را از دست داده اند و کارکرد قابل قبولی ندارند.

سید ضیاء هاشمی در گفت وگو با خبرنگار سینمایی ایرنا با اشاره به ماموریت صادر شده از سوی سرپرست سازمان سینمایی برای ادغام موسسه رسانه‌های تصویری، گفت: افرادی که به عنوان مسئول این ماموریت انتخاب شده اند باید تلاش کنند تا موسسات مشابه که خروجی مناسبی ندارند هم ادغام شوند.
وی افزود: این اقدام حرکتی درست است و ما به عنوان بخشی از افراد فعال در سینما دستشان را می فشاریم و همراه و همگام با مهدی یزدانی برای هر چه بهتر اجرا شدن این ماموریت تلاش می کنیم.
هاشمی ادامه داد: مهدی یزدانی که در حال حاضر مدیر موسسه رسانه های تصویری است، گزینه مناسبی برای این مامویت به حساب می آید و باید هر چه زودتر بساط پراکندگی و فضای بیکاری در برخی از موسسات را ساماندهی و سازماندهی کند.
تهیه کننده فیلم سینمایی «امیر»، گفت: اساس این ماموریت جنبه اقتصادی دارد چراکه مبالغ زیادی از بودجه سینمای کشور صرف امور غیرضروری می شود، پرسنل در فضایی که فعالیتی انجام نمی شود کارایی خود را از دست داده اند، با این ادغام می توانند در مکانی دیگر فعالیت موثری داشته باشند.
وی افزود: در سال های قدیم در شوراهای مختلف تمام کارها با ٥ و ٦ نیرو پیش می رفت، بنابراین گستردگی فعلی اتلاف هزینه بیت المال و خسارت مالی است.
این تهیه کننده سینما خاطرنشان کرد: این حرکت انقلابی را باید تقدیر کرد و امیدوارم حسین انتظامی در زمان مسئولیت خود در سازمان سینمایی اقدامات ارزشمندی را به یادگار بگذارد.

نوشته شده توسط مدیریت سایت