جلسه شورای عالی تهیه‌کنندگان - ۱۸ دی ۹۶

جلسه هیئت رییسه شورای عالی تهیه‌کنندگان عصر روز دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ در محل خانه سینما برگزار شد و موضوعات اعتراض به درج نام مدیران تولید در پروانه ساخت فیلم‌های سینمایی، تفاهم‌نامه پیشنهادی از سوی انجمن فیلمبرداران، کمیته نظام تهیه‌کنندگی و اختصاص سالن‌های نمایش ویژه به تهیه‌کنندگان در طول جشنواره فیلم فجر مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه که با حضور آقایان منوچهر شاهسواری، سید ضیاء هاشمی، سید غلامرضا موسوی، سید مسعود اطیابی، محمد بانکی، کامران قدکچیان، علی ژکان و علی آشتیانی‌پور برگزار شد، ابتدا موضوع درج نام مدیران تولید در پروانه ساخت فیلم‌های سینمایی مطرح شد که مورد مخالفت قاطع هیئت رئیسه قرار گرفت و مقرر شد با دعوت از تهیه‌کنندگانی که هم‌زمان عضو شورای عالی و شورای مرکزی انجمن مدیران تولید هستند مراتب اعتراض به آن‌ها ابلاغ شود.

موضوع دوم، پیش‌نویس تفاهم‌نامه پیشنهادی از سوی تعاونی انجمن صنفی فیلمبرداران سینما برای همکاری و مشارکت با تهیه‌کنندگان سینما بود که این تفاهم‌نامه با در نظر گرفتن عدم الزام تهیه‌کنندگان و پیشگیری از ایجاد هرگونه انحصار، به انجام آن مورد موافقت قرار گرفت.

موضوع سوم، گزارش کمیته نظام تهیه‌کنندگی بود که در این زمینه مقرر شد چهار تشکل عضو بعد از دریافت ابلاغیه شورای عالی تهیه‌کنندگان از جذب عضو جدید خودداری نموده و اگر تا این تاریخ اعضای جدید جذب کنند، مراتب امر را به شورای عالی اعلام نمایند. همچنین مقرر شد کمیته نظام تهیه‌کنندگی هرچه سریع‌تر نسبت به تشکیل جلسات برای پالایش نیروهای موجود اقدام نماید و همچنین، مقرر شد هر فصل یک‌بار جلسات بررسی تهیه‌کنندگان جدید نیز برگزار شود.

موضوع پایانی جلسه، پیگیری سالن‌های نمایش ویژه تهیه‌کنندگان بود که مقرر شد آقایان سید ضیاء هاشمی و علی آشتیانی‌پور به نمایندگی برای انتخاب و اداره سالن‌های فوق، و آقایان سید غلامرضا موسوی و سید مسعود اطیابی نیز جهت امور نمایش استانی فیلم‌های جشنواره اقدام نمایند.

نوشته شده توسط مدیریت سایت