پیام تسلیت رئیس هیئت مدیره جامعه صنفی سینمای ایران در پی درگذشت حبیب کاوش

**هُوالحَبيب ، هُوالٰباقی**

دوباره باز صداى جرس كاروان الرحيل....

ما از پايان اسفند ماه خاطره خوشى نداريم ،ديگر عادت كرده ايم كه غم هاى بزرگ را با خود به فروردين ببريم ....

ناباورانه عزيزمان رفت ،برادرمان رفت ، صدایمان رفت !
سینمایی كه موسپيدانش ميروند ، ديگر پشتش به چه گرم باشد! دلش به چه خوش باشد ، با چشم تَر و قلمى لرزان و قلبى پُر از درد بايد از "حبيب كاوش "نوشت كه غمگين رفت !با داغى بر دل كه هرچه كرد نتوانست فيلم آخرش را بسازد !
سرطانِ تماميت خواهى عدهّ اى قليل نخواهد گذاشت انديشه و هنر كاوش ها دوبار بر پرده سينما نمايان شود و سرطانى ديگر نگذاشت جانش از اندوه آنچه بر سينماى مظلوم ما ميگذرد در امان بماند !
اما صراحت كلامش در مقابل بى عدالتى ها و ويژه خوارى هرگز خاموش نخواهد شد ... وثبت خواهد ماند .
آرى حبيب كاوش نيز رخت از اين ديار فانى بست و سوى ديار باقى شتافت .اين پايان را آغازى دوباره خواهد بود، بدون شك از ياد نخواهد رفت و فراموش نخواهد شد، هرگز از ياد نخواهيم برد آن روزهاى زيادى راكه باحضور سرشار ازصدق وهمدلى ، از صميم قلب تمام تلاش و همّت وبهترين روزهاى عمرخود را در كار سينما و صنف گذاشت. ما نيز چونان همه ناباورانه محزونيم ...شریک و سهیم در این مصیبت .
درگذشت او برای خانواده بسیار غم‌انگیز و تأسف‌بارخواهد بود وبرای همکاران و یاران ضايعه اى بس دردناک. امروز دوباره ديديم طبیعت وسرنوشت بی‌رحمانه می‌تازد ، هرگز فرصت و مهلتی نمی‌دهد.
با قلبى محزون آرزو میکنیم که وسعت صبر خانواده ی این عزیز به اندازه ی دریای غمشان باشد.دعا کنیم تا خداوند بزرگ روح عزیز از دست رفته را قرین رحمت کند و خوب از این میهمان جدید پذیرایی نمايد.
آمين

زنده ها را دريابيم و قدر بدانيم
بااندوه بسيار و عرض تسليت .

سيد ضياء هاشمى

رئيس هيات مديره جامعه صنفى
تهيه كنندگان سينماى ايران

دسته: