کارگروه کرونای خانه سینما منحل شد/ اعتراض به ناهماهنگی‌ها

کارگروه کرونای خانه سینما با اعلام انصراف ۵ صنف از ۹ صنف عضو، به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها منحل شد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کارگروه، کارگروه کرونای خانه سینما در بیانیه‌ای از انحلال این کارگروه به دلیل برخی هماهنگی‌ها خبر داد.

 

در این بیانیه آمده است:

 

«اعضاء محترم خانه بزرگ سینما

 

همانطور که اطلاع دارید کارگروه کرونای خانه سینما همزمان با شروع بحران کرونا به پیشنهاد انجمن برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان و به‌عنوان نخستین کارگروه قبل از همه ستادها و کارگروه‌ها و نیز کارگروه کرونای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به شکلی مستقل با حضور چند صنف سینمایی آغاز به کار کرد. این کارگروه از همان ابتدا با رصد کردن پروژه‌ها به نحوی شایسته و ارتباطی تنگاتنگ پلی شد بین فیلم‌ها و مراجع تصمیم‌گیر و در این مدت کوتاه دستاوردهای صنفی و حقوقی بزرگی داشت اما هم اکنون باید انحلال آن را اعلام نماییم.

 

دلیل اصلی این تصمیم عدم هماهنگی هیات مدیره خانه سینما با کارگروه کرونای خانه سینما و موازی‌کاری است.

 

تصور ما بر این است که متاسفانه اینگونه حرکات غیرصنفی می‌تواند بیشتر در جهت شیوع ویروس کرونا باشد تا در حکم مقابله با آن!

 

کارگروه کرونای خانه سینما یک ‌حرکت خودجوش صنفی، مستقل از درون خانه سینماست که خوشبختانه در دایره خودی‌ها و معتمدین سازمان سینمایی نبوده و نیست و شاید به همین دلیل است که نتوانستند استقلال آن را تحمل کنند. لذا علی‌رغم عزم جدی و برنامه‌های دقیق این کارگروه برای ایام کرونا و پساکرونا و با وجود تمامی فشارها، سنگ‌اندازی‌ها، موازی‌کاری‌ها، تهدیدها، تحقیرها و ایجاد اختلالات طبیعی و غیرطبیعی، تا این لحظه با افتخار توانستیم در کارگروه کرونا از سلامت خانواده سینما حمایت و مراقبت نماییم و در حال حاضر، چاره ای جز انحلال نداریم.

 

ما همچنان پیگیر مطالبات صنفی خود در این زمینه هستیم ولی بدیهی است از این پس مسئولیت تمام اتفاقات و تصمیم‌گیری‌های حوزه کرونا بر عهده اعضای محترم هیات مدیره است.

 

زنده باد خانه سینما

 

کانون کارگردانان سینمای ایران 

انجمن مدیران تولید سینمای ایران 

انجمن برنامه ریزان و دستیاران کارگردان سینما

انجمن دستیاران فیلمبردار سینما

انجمن جلوه های ویژه میدانی

ششم اردیبهشت هزار و سیصد و نود و نه»

 

۵ تشکل از ۹ تشکل عضو این کارگروه نامه انحلال را امضا کرده‌اند

نوشته شده توسط Hhashemi

مطالب گذشته

دو فیلم دیگر به «سینما ماشین» رسیدند

پس از نمایش فیلم‌های سینمایی خروج و مهمانخانه ماه نو در «سینما ماشین»، در هفته جاری نیز قرار است دو فیلم سینمایی سراسر شب ساخته فرزاد موتمن و کشتارگاه به کارگردانی عباس امینی در این طرح به نمایش درآیند.

آخرین وضعیت جلسه هیات رئیسه جامعه صنفی تهیه کنندگان در سال 1398

 تاریخ برگزاری مجمع 98/4/12

 

تعداد اعضاء صاحب رای   170 نفر 

 

تعدد افراد حاضر صاحب رای در جلسه 148 نفر 

بارقه ی امیدی برای صنعت سینما درآستانه شکست کرونا

 

اینکه صرفاً بگوییم روزگار سورئال گونه ای را میگذرانیم، قطعاً حق مطلب را لااقل برای سینمایی ها ادا نمی کند.