atrk جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - جلسه هیئت مدیره جامعه صنفی تهیه‌کنندگان - ۴ مهر ۹۵ جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - جلسه هیئت مدیره جامعه صنفی تهیه‌کنندگان - ۴ مهر ۹۵

جلسه هیئت مدیره جامعه صنفی تهیه‌کنندگان - ۴ مهر ۹۵

جلسۀ هیئت مدیرۀ جامعه صنفی تهیه‌کنندگان عصر روز یکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵ در محل این صنف برگزار شد و حاضران طی این جلسه به موانع سالن‌سازی، وحدت تشکل‌های تهیه‌کنندگی و قدرت گرفتن مافیای اکران پرداختند.

در این جلسه که با حضور آقایان حبیب کاوش، جمال شورجه، سید ضیاء هاشمی، سید جمال ساداتیان، سید مسعود اطیابی، محمدحسین فرح‌بخش و شاهرخ دستورتبار برگزار شد ابتدا لزوم فعالیت تهیه‌کنندگان بخش خصوصی در سالن‌سازی مورد بحث قرار گرفت. در این خصوص تأکید شد که بدون مساعدت‌های دولتی در تأمین بخشی از منابع مالی سالن‌سازی، بخش خصوصی قادر به تکمیل این پروژه‌ها و افزایش ظرفیت نمایشی کشور نیست. برای نمونه، دو تن از اعضای جامعه صنفی تهیه‌کنندگان که در حال احداث دو مجتمع سینمایی هستند، برای تجهیز سالن‌های آن‌ها نیازمند کمک دولت هستند، اما تاکنون از ارائۀ این کمک‌ها توسط دولت خودداری شده است. موضوع بعدی، ادعای سازمان سینمایی در ایجاد وحدت میان چهار تشکل تهیه‌کنندگی بود که اکثر اعضا اعتقاد داشتند اگر وحدتی هم صورت گرفته، بنا بر خواستۀ خود تهیه‌کنندگان بوده و سازمان سینمایی نقش تعیین‌کننده‌ای در این میان نداشته، کما اینکه نمی‌توان رونق گیشۀ سینماهای کشور را نیز به سیاست‌های این سازمان مرتبط دانست. موضوع دیگر، قدرت گرفتن مافیای اکران و تمایل جریانات سینمایی به سوی آن بود که در این خصوص برخی اعضا معتقد به مهار این قدرت بودند تا تهیه‌کنندگان بیش از این متوجه ضرر و زیان نشوند. در پایان، اعضا راجع به احقاق حقوق اعضای جامعۀ صنفی از طریق دستگاه‌های ناظر سینمایی به بحث پرداختند.

نوشته شده توسط مدیریت سایت