حبیب‌الله کاسه‌ساز درگذشت

حبیب‌الله کاسه‌ساز، تهیه‌کننده سینمای دفاع مقدس، صبح امروز ۲۸ تیرماه ۱۳۹۶ در بیمارستان بقیه‌الله بر اثر ابتلا به بیماری سرطان دار فانی را وداع گفت.

مرحوم حبیب‌الله کاسه‌ساز سال ۱۳۴۱ در تهران متولد شد و مدرک کارشناسی رشته فیلمنامه‌نویسی را از دانشکده سینماوتئاتر دانشگاه هنر دریافت کرد. او به عنوان بازیگر در آثار سینمایی آخرین مرحله (۱۳۷۴)، هور در آتش (۱۳۷۰) و پرواز در نهایت (۱۳۶۹) را در کارنامۀ خود دارد و کارناوال مرگ (۱۳۸۷) تجربۀ او در زمینۀ کارگردانی است. او تهیه‌کنندگی فیلم‌های پرنده‌باز کوچک (۱۳۸۰)، او (۱۳۸۲)، پروانه‌ای در مه (۱۳۸۴)، اخراجی‌ها (۱۳۸۵)، اخراجی‌ها۲ (۱۳۸۷)، نظام‌ از راست (۱۳۸۷)، مأموریت تهران (۱۳۸۹) را نیز برعهده داشته است.

از سوابق اجرایی این تهیه‌کنندۀ فقید می‌توان به مدیریت تولید و پشتیبانی امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، عضویت در هیئت مدیره انجمن سینمای جوان ایران، عضویت در شورای عالی جوانان، عضویت در هیئت مدیره شهرک سینمایی دفاع مقدس و ... اشاره کرد.

 از جمله سوابق اجرایی کاسه‌ساز، می‌توان به مدیریت تولید و پشتیبانی امور سینمایی وزارت ارشاد، مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، عضویت در هیأت‌مدیره‎ انجمن سینمای جوان ایران، عضویت در شورای عالی جوانان و عضویت در هیأت‌ مدیره‎ شهرک سینمایی دفاع مقدس، دبیری جشنواره فیلم پلیس و ... اشاره کرد.

سایت جامعه صنفی تهیه‌کنندگان درگذشت حبیب‌الله‌ کاسه‌ساز را به بازماندگان ایشان و جامعه سینمایی کشور تسلیت می‌گوید.

 

دسته:
نوشته شده توسط مدیریت سایت