atrk جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - ضربات مخرب توزيع غیرقانونی محصولات فرهنگی به اقتصاد صنعت سينما جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - ضربات مخرب توزيع غیرقانونی محصولات فرهنگی به اقتصاد صنعت سينما

ضربات مخرب توزيع غیرقانونی محصولات فرهنگی به اقتصاد صنعت سينما

صبح روز گذشته (سوم دی ماه) جلسه اى با حضور حجت الاسلام و المسلمین منصوری سرپرست مجتمع قضايى ارشاد، مهدى يزدانى دبيركل ستاد صيانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری، سرهنگ سعید راستی رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت تهران بزرگ، سيدضياء هاشمى رئيس هيات مديره جامعه صنفى، محمدحسين فرح‌بخش  تهيه‌كننده سينما در راستای حفظ ارکان خانواده و جلوگیری از قاچاق فیلم‌های ایرانی و خارجی و مراقبت از امنيت سرمايه‌گذاري در حوزه سمعي و بصري در دفتر رياست مجتمع قضايى برگزار شد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری، در ابتداى جلسه، سرپرست مجتمع قضایی ارشاد طى سخنانى تاكيد داشت: قاچاق یکی از مسایل بسیار مهم در حوزه سینما و محصولات فرهنگی است. محصولات فرهنگی در بازار قاچاق، سلامت خانواده و در نهایت جامعه را به خطر می‌اندازد و به همین منظور این مساله برای ستاد صیانت از محصولات فرهنگی، تهیه‌کنندگان و همچنین قوه قضاییه از اهمیت خاصی برخوردار است.

آثار غیرمجازِ مستهجن و غیراخلاقی و تكثير و توزيع محصولات فرهنگی بدون رعايت حقوق صاحبان آثار داخلي و خارجي که به اقتصاد صنعت سينما و تصوير ضربات مخرب وارد ميكنند یکی از موضوعات مهم این جلسه بود.

درخواست اصلی تهيه كنندگان سينما و مسئولین حاضر در این جلسه از سرپرست مجتمع قضایی ارشاد، برخورد تخصصی با قاچاق کالای فرهنگی بود که حجت الاسلام و المسلمین منصوری تاکید کرد: باید یک شعبه خاص برای رسیدگی به پرونده قاچاق محصولات فرهنگی ایجاد تا همه پرونده‌ها به یک مکان ارجاع شود و بتوان به راحتى آنها را بررسى و مطالبه کرد تا پرونده قاچاق محصولات فرهنگی که اخیراً توسط پلیس امنیت تهران و ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری جمع آوری شده بود مجددا مورد بررسی قرار گیرد.

در این جلسه مصوب شد تمام فعالیت های اجرایی، عملیات‌ها و طرح ها با هماهنگی سرپرست مجتمع قضایی ارشاد انجام شود و حجت الاسلام و المسلمین منصوری بر انجام عملیات ها نظارت داشته باشند.

همچنین مقرر شد از سوی ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری به مجتمع قضایی نماينده ای جهت پيگيري و انجام عمليات با سرعت بيشتر معرفی شود و جلسات منظم ماهيانه ستاد صيانت باحضور حجت الاسلام و المسلمین منصوری برگزار شود.

در هیچ جای دنیا قاچاق محصولات فرهنگی ریشه کن نمی شود چرا که گردش مالی میلیاردی برای قاچاقچیان به همراه دارد. با نگاهى به گذشته تا امروز سود حاصل از اين عمل خلاف قانون براى قاچاقچيان را شاهد هستیم که بيش از هزار ميليارد بوده و این نشان از قدرت مالى آنها دارد، که برگزاری عملیات‌ها و جلسات متعدد موانعی بر سر راه قاچاقچیان است که باید در برگزاری جلسات و جمع آوری محصولات غیرمجاز اهتمام بیشتری داشته باشیم.

علاوه بر نيروي انتظامي در ایجاد تعامل سازنده و مثبت با ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری بابت همراهی سرپرست مجتمع قضايى ارشاد و توجه ویژه این نهاد در خصوص عمل و اقتدار براى حفظ و صيانت از محصولات فرهنگى باید قدرداني کرد.

دسته:
نوشته شده توسط مدیریت سایت

مطالب گذشته

پیام سید ضیاء هاشمی به مناسبت روز ملی سینما

درود و همدلی
جهان درگیر ویروس هاست و فاصله هایی که هر روز بیشتر و بیشتر میشود

به بهانه اهدای «نشان رسول» در شانزدهمین جشنواره فیلم «مقاومت» مروری‌بر کارنامه فیلمسازی زنده‌یاد رسول ملاقلی‌پور

خبرگزاری مهر - گروه هنر: زنده‌یاد رسول ملاقلی‌پور با نگاهی جزءمحور با سابقه عکاسی و مستندسازی در دوران دفاع مقدس، طی سال‌های فعالیتش در سینما، همواره موضوعاتی را دست‌مایه خلق آثار خود قرار داد که از چشم بسیاری از فیلمسازان دور مانده بود.

انتقاد جامعه صنفی تهیه‌کنندگان از صداوسیما

صداوسیما نمی‌تواند برای شبکه نمایش خانگی تصمیم‌گیری کند/ خواستار نظارت وزارت ارشاد هستیم