atrk جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - کاهش تعداد مخاطب در فروردین ماه جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - کاهش تعداد مخاطب در فروردین ماه

کاهش تعداد مخاطب در فروردین ماه

افزایش فروش فیلم‌های اکران نوروز 98 نسبت به سال گذشته بیش از 15 میلیارد تومان بود اما متاسفانه با کاهش مخاطب در این ماه مواجه بودیم. 

فروش سینماها  از ابتدای فروردین 98 با  رونق خوبی مواجه بود، اما نکته قابل تامل میزان قیمت بلیت در طول تعطیلات نوروز بود که 20 هزار تومان برای فیلم‌های روی اکران محاسبه شد و همین امر باعث شد تا کارشناسان میزان مراجعه مخاطب به سالن سینما را ملاک اقبال تماشاگران از سینمای ایران قرار دهند.  در پایان فروردین ماه امسال سینماها با فروش 57 میلیارد و 215 میلیون و 513 هزار و 375 تومان روبرو شدند اما میزان مخاطب نسبت به سال گذشته افت داشته است و نزدیک به 60 هزار مخاطب به سالن سینماها مراجعه نکردند.

این درحالی است که درسال 97 با افزایش مخاطب بیش از 1میلیون و 400 هزار نفری نسبت به سال 96روبرو شدیم. برخی علت رکود در سینماها برای  فروردین ماه را توقف در نمایش فیلم ”رحمان 1400” پس از یک ماه نمایش از سوی وزارت ارشاد می‌دانند اما نکته اینجا است که این فیلم در 25 فروردین ماه  اکرانش متوقف شد و ظرف 5 روز این فیلم نمی‌توانست رقم چندانی به تعداد مخاطب در سینما اضافه کند. به نظر می آید نظر کارشناسان در خصوص  ترکیب  نامناسب فیلم‌ها برای اکران نوروز 98 صحیح است زیرا ترکیب سال گذشته به گونه‌ای در نظر گرفته شده بود که دو فیلم (به وقت شام و لاتاری) همپای یکدیگر در جذب مخاطب موفق عمل می کردند و فیلم مصادره نیز توانست نظر مخاطبان را در میان آثار کمدی جلب کند ، آثار منتخب برای اکران 97 همگی برای رونق سینما به یکدیگر کمک کردند. 

00000 جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - کاهش تعداد مخاطب در فروردین ماه

 

دسته:
نوشته شده توسط مدیریت سایت

مطالب گذشته

یادداشتی از سید ضیاهاشمی برای سالگرد درگذشت «سیف‌الله داد»؛

‍ مردی که صندلی مدیریتش هیچ‌گاه مانع هم‌صحبتی‌اش با سینماگران نشد

سازمان سینمایی لطفاً به ما کمک نکند‍!/ لغو مجوزهای بی‌حساب و کتاب

رییس جامعه صنفی تهیه‌کنندگان در واکنش به حواشی اخیر صدور مجوزهای تهیه‌کنندگی و کارگردانی، بر لزوم واگذاری این مسئولیت از سوی سازمان سینمایی به صنف تهیه‌کنندگی تأکید کرد.

گزارشی از حال و روز اکران و بررسی وضعیت تولیدات سینمایی

با سنگین‌تر شدن سایه «کرونا» علاوه‌بر «اکران»، چرخه «تولید» هم در سینما با چالش‌های جدی مواجه شده است؛ تن دادن به ریسک فیلمسازی چقدر منطقی است و آیا سینمای ایران با بحران تولید مواجه است؟خبرگزاری مهر - گروه هنر- زهرا منصوری