atrk جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - ”متری شیش و نیم”  می‌تواند رکورد مخاطب ”فروشنده” را بزند؟ جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - ”متری شیش و نیم”  می‌تواند رکورد مخاطب ”فروشنده” را بزند؟

”متری شیش و نیم”  می‌تواند رکورد مخاطب ”فروشنده” را بزند؟

ششمین هفته اکران فیلم ”متری شیش و نیم”ساخته سعید روستایی توانسته نظر مخاطب را جلب کند و بیش از1 میلیون و 600 هزار نفر از فیلم دیدن کردند. حال باید دید در مدت باقی مانده از اکران، فیلم می تواند با مخاطب فیلم ”فروشنده” رقابت کند؟

فیلم سینمایی ”متری شیش و نیم” ساخته سعید روستایی با دریافت سیمرغ بلورین از نگاه تماشاگران ، توانسته نظر مخاطبان را به خود جلب کند این فیلم در ششمین هفته نمایش به فروش 20,250,021,827  تومان رسید که نسبت به دو فیلم اجتماعی اکران نوروزی 97 از رقم فروش بالاتری برخوردار شد. اما به دلیل افزایش قیمت بلیت در سال جدید مخاطبان این فیلم را نسبت به دو فیلم اجتماعی سال گذشته مورد قیاس قرار می دهیم.

براساس آمار مکانیزه مخاطبانی که تا روز 6 اردیبهشت ماه از فیلم ”متری شیش و نیم” دیدن کردند به    1,614,109  نفر رسید که این رقم در مقایسه با مخاطبان فیلم  “لاتاری” که پرفروش ترین فیلم سال گذشته در گونه اجتماعی به شمار می آید رقم قابل توجهی است. لاتاری در پایان اکران 10 هفته ای خود به مخاطب     1,626,928  مخاطب رسید . این فیلم در سال گذشته به فروش 13,747,913,533  تومان رسید.

در سالهای اخیر فیلم ”فروشنده” اصغر فرهادی یکی از فیلم های پر بیننده اجتماعی به شمار می آید. این فیلم که در سال 95 اکران شد در صدر جدول فروش فیلم ها در آن سال قرار گرفت و به فروش 15,714,919,000دست یافت. تعداد مخاطب این فیلم به رقم 2,160,050رسید با این اوصاف باید دید فیلم روستایی به لحاظ جذب مخاطب  توانایی  برابری با  فیلم فرهادی  را خواهد داشت.

دسته:
نوشته شده توسط مدیریت سایت

مطالب گذشته

یادداشتی از سید ضیاهاشمی برای سالگرد درگذشت «سیف‌الله داد»؛

‍ مردی که صندلی مدیریتش هیچ‌گاه مانع هم‌صحبتی‌اش با سینماگران نشد

سازمان سینمایی لطفاً به ما کمک نکند‍!/ لغو مجوزهای بی‌حساب و کتاب

رییس جامعه صنفی تهیه‌کنندگان در واکنش به حواشی اخیر صدور مجوزهای تهیه‌کنندگی و کارگردانی، بر لزوم واگذاری این مسئولیت از سوی سازمان سینمایی به صنف تهیه‌کنندگی تأکید کرد.

گزارشی از حال و روز اکران و بررسی وضعیت تولیدات سینمایی

با سنگین‌تر شدن سایه «کرونا» علاوه‌بر «اکران»، چرخه «تولید» هم در سینما با چالش‌های جدی مواجه شده است؛ تن دادن به ریسک فیلمسازی چقدر منطقی است و آیا سینمای ایران با بحران تولید مواجه است؟خبرگزاری مهر - گروه هنر- زهرا منصوری