atrk جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - چه مضامینی برای چه گروه‌های سنی ممنوع شد؟ جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - چه مضامینی برای چه گروه‌های سنی ممنوع شد؟

چه مضامینی برای چه گروه‌های سنی ممنوع شد؟

براساس دستورالعمل سازمان سینمایی که امروز (10 اردیبهشت) ابلاغ شد فیلم‌ها از این پس با درجه بندی به نمایش درخواهد آمد و با درجه بندی صورت گرفته ممیزی فیلم‌ها کمتر خواهد شد. 

در بخشی از دستورالعمل سازمان سینمایی آمده است: 

گروه1 :9 + این فیلم دارای الفاظ یا صحنه های نامناسب برای کودکان است و تماشای آن برای کودکان زیر 9 سال توصیه نمی شود.

گروه 2: 12+ این فیلم دارای صحنه های نسبتا خشونت آمیز یا دلهره آور یا استعمال دخانیات و یا الفاظ نامناسب است و تماشای آن برای افراد زیر 12 سال توصیه نمیشود.

گروه 3: 15 + این فیلم دارای صحنه های خشونت آمیز، ترسناک یا استعمال مواد مخدریاروابط خالف عرف جامعه و یا زبان تند و نامناسب است وتماشای آنبرای افراد زیر 15 سال توصیه نمی شود.

 گروه 4: 18 + این فیلم دارای صحنه های افراطی از خشونت یا صحنه های استعمال مواد مخدر یا صحنه هایی تداعی کننده روابط زناشویی و یا الفاط و حرکات نامناسب است و تماشای آن برای افراد زیر 18 سال ممنوع است

 تبصره1 :شورای پروانه نمایش می تواند حسب مورد، گزینه های مندرج در هریک از گروه های سنی مطروحه در ماده 2 را برای درج در پروانه نمایش گزینش کند.

تبصره2:برای درجه بندی(18+) مدیران سینما مکلف به جلوگیری از حضور افراد زیر 18 سال به سالن های سینما هستند و در سایر درجه بندی ها مسئولیت اجرا بر عهده والدین یا همراه بزرگسال است.

 

دسته:
نوشته شده توسط مدیریت سایت

مطالب گذشته

یادداشتی از سید ضیاهاشمی برای سالگرد درگذشت «سیف‌الله داد»؛

‍ مردی که صندلی مدیریتش هیچ‌گاه مانع هم‌صحبتی‌اش با سینماگران نشد

سازمان سینمایی لطفاً به ما کمک نکند‍!/ لغو مجوزهای بی‌حساب و کتاب

رییس جامعه صنفی تهیه‌کنندگان در واکنش به حواشی اخیر صدور مجوزهای تهیه‌کنندگی و کارگردانی، بر لزوم واگذاری این مسئولیت از سوی سازمان سینمایی به صنف تهیه‌کنندگی تأکید کرد.

گزارشی از حال و روز اکران و بررسی وضعیت تولیدات سینمایی

با سنگین‌تر شدن سایه «کرونا» علاوه‌بر «اکران»، چرخه «تولید» هم در سینما با چالش‌های جدی مواجه شده است؛ تن دادن به ریسک فیلمسازی چقدر منطقی است و آیا سینمای ایران با بحران تولید مواجه است؟خبرگزاری مهر - گروه هنر- زهرا منصوری