atrk جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - جنجال بر سر انتخاب رییس جشنواره کن جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - جنجال بر سر انتخاب رییس جشنواره کن

جنجال بر سر انتخاب رییس جشنواره کن

5349935 جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - جنجال بر سر انتخاب رییس جشنواره کن

در حالی که دوره فعلی ریاست پیر لسکیور بر جشنواره کن تابستان سال آینده به پایان می‌رسد، جنجال بر سر انتخاب رییس‌ کن بالا گرفته است.

 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پیر لسکیور چند سالی است که سکان هدایت جشنواره کن را در کنار تیری فرمو در دست گرفته است. او به ویژه در چند دوره اخیر عملکرد موفقی داشته و فیلم‌های بزرگی را به جشنواره جلب کرده است.

 

فیلم «انگل» که در اسکار تاریخ‌ساز شد، از دل دوره پیشین این جشنواره بیرون آمد و با نخل طلایی کن به دنیا معرفی شد. در سال‌های اخیر فیلم‌های مهمی مثل «روزی روزگاری در هالیوود»، «پرتره زنی در آتش»، «کفرناحوم» و «دزدان فروشگاه» کن را به عنوان سکوی پرتاب خود انتخاب کرده‌اند.

 

حال جنجالی بر سر انتخاب دوباره این رییس موفق به پا شده است. در حالی که مجمع‌ جشنواره‌های فرانسوی بین‌المللی فیلم‌ مسئول انتخاب رییس کن است، وزیر فرهنگ فرانسه تلاش می‌کند تا یک زن را که با دنیای سینما بیگانه است، رییس‌ جشنواره کن کند.

 

همین موضوع سر و صدای زیادی به پا کرده است و بسیاری مرسده ایرا نامزد مطلوب وزیر فرهنگ را گزینه مناسبی نمی‌دانند و در عین حال از دخالت دولت در این امر برآشفته‌ شده‌اند.

 

هفتادوسومین دوره جشنواره فیلم کن چندی دیگر با ریاست پیر لسکیور و هدایت تیری فرمو برگزار و پس از آن رییس جدید انتخاب خواهد شد.

دسته:
نوشته شده توسط Hhashemi