atrk جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - آغاز به کار پروتکل بهداشتی سینما CinemaSafe جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - آغاز به کار پروتکل بهداشتی سینما CinemaSafe

آغاز به کار پروتکل بهداشتی سینما CinemaSafe

CinemaSafe_Badge_darkbackgrounds_ribbon جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - آغاز به کار پروتکل بهداشتی سینما CinemaSafe

اتحادیه صاحبان سینما به همراهی سازمان بهداشت جهانی و کانون وکلای سینمای امریکا، کمپینی را با هدف بازگرداندن اطمینان خاطر به مخاطبان و دوستداران سینما، به راه انداختند

 

همزمان با بازگشایی سینماها در سراسر جهان ، انجمن ملی صاحبان سینما مجموعه ای از پروتکل های بهداشت و ایمنی را گردآوری کرده و از امروز به اجرا در آمد.

 

CinemaSafe براساس دستورالعمل های مراکز کنترل بیماری ها (CDC) ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، و اداره ایمنی و بهداشت حرفه ای (OSHA) است و در طی چند ماه توسط تیمی از متخصصان صنعت با مشورت با اپیدمیولوژیست های پیشرو تهیه شده است.

 

تا کنون بیش از 300 کمپانی پخش فیلم که متشکل از بیش از 2600 مجموعه ی سینمایی و 30،000 پرده ی نمایش را شامل میشوند، متعهد به پیروی از پروتکل ها شده اند.

 

جان فیتیان ، رئیس و مدیر عامل اتحادیه صاحبان سینما گفت: "در این وضعیت جدید جهانی و همه گیری ویروس کرونا، سینما روها باید بدانند که مجموعه ای از پروتکل های بهداشتی و ایمنی که مبتنی بر علم و تجربه وضع شده را رعایت کنند  تا همه بتوانند در کمال آرامش به سالن های سینما رفته و از تماشای فیلمها لذت ببرند و این تلاش بی سابقه در سطح صنعت سینما میتواند نوید بخش بازگشت سینما باشد. "

 

پروتکل ها شامل موارد زیر می‌باشند:

 

ماسک - پوشیدن اجباری ماسک برای کلیه کارمندان سینما و مراجعان هنگام حضور در سالن اجتماعات و مناطق مشترک سینماها ، به استثناء موارد بهداشتی و کودکان زیر دو سال؛

 

فاصله اجتماعی - فاصله فردی مناسب باید در همه زمانها بین تماشاچیان حفظ شود.

 

کاهش ظرفیت - سینماها گزینه هایی را برای به حداقل رساندن تعداد مراجعان در یک سالن بررسی می کنند.

 

سیستم های تصفیه هوا –HVAC الزامی و فعالیت دستگاه تهویه مطبوع باید به صورت مداوم و بی وقفه انجام شود .

 

پرداخت - به حداقل رساندن معاملات نقدی و تشویق کارت اعتباری یا پرداختهای بدون تماس. غذاهای عمومی و تنقلاتی که برای تهیه نیاز به وسایل و تجهیزات مشترک دارند جمع آوری شود.

 

فروش بلیط آنلاین - فروش بلیط باید هر زمان ممکن باشد از طریق تلفن یا از طریق تلفن همراه در دسترس باشد تا صف ها کاهش یابد و گزینه های دیگری برای بلیط های کاغذی جایگزین شود.

 

تذکر و تاکید برای شستن دست ها -  در مورد اقدامات بهداشتي و شستشوی دست ها مرتبا یادآوری شود و کارکنان مجموعه ها ی سینمایی، مراجعان را تشویق به شستن دست و رعایت حداکثر موارد بهداشتی کنند.

 

ضد عفونی کننده دستی - ضدعفونی کننده دست با حداقل 60٪ الکل (اتانول یا ایزوپروپیل استاندارد) با استفاده از علائم راهنمای بهداشتی و با در نظر گیرفتن سهولت دسترسی، در اختیار عموم قرار گیرد.

 

ارتقای سطح نظافتی - در بین تمام سانس ها سطوح پر تماس با مواد ضد عفونی کننده استاندارد پاک شود.

 

آموزش  بهداشتی کارکنان - کلیه کارمندان باید در مورد علائم و نشانه های Covid-19 و همچنین سیاست ها و قوانین سالن های نمایش آموزش ببینند.

 

دکتر دیوید اف. گلداسمیت ، اپیدمیولوژیست شغلی و محیطی در دانشکده بهداشت عمومی موسسه میلکن دانشگاه جورج واشنگتن ، پروتکل های CinemaSafe را مورد بررسی قرار داد و گفت: "این مهم است که توجه داشته باشید که تحقیقات پزشکی صورت گرفته، نه تنها  قبل تعطیلی سینماها در سراسر جهان صورت گرفته است بلکه مربوط به دوره ی پیش از کرونا و همه گیری آن است.

وی همچنین افزود: "این پروتکل ها و نحوه تهیه آنها ، طالب تلاش جدی و گسترده ای از سوی صاحبان سینما و کارکنان مجموعه های سینمایی می باشد تا با نظارت بر همه ی جوانب و نحوه ی اجرای آن ، خطرات احتمالی را شناسایی کرده و تا حد ممکن آن را کاهش دهند. تأکید آنها بر سلامتی و ایمنی کارکنان  نشانه ای از تعهد و اهمیت آنها نسبت به ایمنی تماشاگران و فیلم دوستان است. "

 

دکتر جویس سانچز ، متخصص بیماریهای عفونی و مدیر کلینیک بهداشت سفر در Froedtert و کالج پزشکی ویسکانسین و همچنین استادیار پزشکی در کالج پزشکی ویسکانسین نیز پروتکل ها را بررسی و تایید کردند.

 

پروتکل های CinemaSafe شامل فاصله فیزیکی ،اعمال محدودیت نسبت به ظرفیت سالن و فضا های عمومی مجموعه ها، پوشیدن اجباری ماسک ، ضد عفونی مکرر سطوح ، آموزش ایمنی ویژه برای کارمندان و بهینه سازی سیستم های تهویه است.

 

وی اضافه کرد: "تا آنجایی که مربوط به زمان پخش فیلم میشود، کاری نمیتوان کرد، اما این زمان تفاوت چندانی با دیگر اوقاتی که به عنوان مثال در رستوران ها، معابر و یا در حمل و نقل عمومی   و غیره صرف می‌شود، تفاوت چندانی ندارد و هرگونه حضور درخارج از خانه ها شامل مخاطراتی می‌باشد که با رعایت چنین قواعدی میتوان از آن اجتناب کرد  "

 

پروتکل کامل CinemaSafe از لینک زیر قابل دریافت است .

https://www.cinemasafe.org/

دسته:
نوشته شده توسط Hhashemi