atrk جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - با مخالفت سازمان صداوسیما با تمدید ماموریت سید محمدمهدی طباطبایی‌نژاد در سازمان سینمایی، حسین انتظامی به‌دنبال گزینه‌ای جایگزین برای معاونت ارزشیابی و نظارت است. جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - با مخالفت سازمان صداوسیما با تمدید ماموریت سید محمدمهدی طباطبایی‌نژاد در سازمان سینمایی، حسین انتظامی به‌دنبال گزینه‌ای جایگزین برای معاونت ارزشیابی و نظارت است.

با مخالفت سازمان صداوسیما با تمدید ماموریت سید محمدمهدی طباطبایی‌نژاد در سازمان سینمایی، حسین انتظامی به‌دنبال گزینه‌ای جایگزین برای معاونت ارزشیابی و نظارت است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی طباطبایی‌نژاد که ۱۲ تیرماه ۹۸ از سوی حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی به‌عنوان معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی منصوب شده بود، بیش از یک هفته است که از این سمت خداحافظی کرده است و در محل کار خود حاضر نمی‌شود.

 

این مدیر سازمان سینمایی، کارمند رسمی سازمان صداوسیما است و به‌عنوان مأمور در سازمان سینمایی مسئولیت‌هایی همچون مدیر عاملی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و معاونت ارزشیابی و نظارت را برعهده داشت. حالا صداوسیما پس از اتمام دوره این مأموریت با تمدید مجدد آن موافقت نکرده و به این ترتیب محمدمهدی طباطبایی‌نژاد به تلویزیون بازگشته است.

 

ماموریت طباطبایی‌نژاد از ابتدای مهرماه در سازمان سینمایی به پایان رسیده و معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی در انتظار معاون تازه است.

 

حسین انتظامی با موافقت سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، طی یک هفته اخیر و همزمان با پخش شدن شایعه این جدایی در محافل رسانه‌ای، مذاکرات بسیاری برای جلب رضایت مسئولان صداوسیما در زمینه تمدید این مأموریت داشت که به نتیجه نرسید.

 

طباطبایی‌نژاد برای اولین بار در سال ۸۶ از سازمان صداوسیما به سازمان سینمایی مأمور شد که بعد از دو سال و در سال ۸۸ این مأموریت به پایان رسید و او به تهیه‌کنندگی در تلویزیون بازگشت. در سال ۹۲ باردیگر او برای قبول مسئولیت در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مأمور شد که این مأموریت امسال و پس از گذشت ۷ سال به پایان رسیده است؛ مأموریت مدیران تلویزیون در سازمان سینمایی به‌صورت سالانه و با موافقیت رئیس رسانه ملی تمدید می‌شد.

 

طباطبایی‌نژاد به عنوان تهیه کننده در گروه فیلم و سریال شبکه یک سیما فعالیت‌های خود را دنبال می‌کند. وی پیش از ورود به سازمان سینمایی نیز به عنوان تهیه‌کننده ارشد سیمای جمهوری اسلامی ایران ساخت برنامه‌ها و مجموعه‌های متعددی را بر عهده داشت.

 

جدایی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی از این مجموعه در حالی است که زمزمه‌های جدایی حسین انتظامی از ریاست این سازمان در ماه‌های آتی نیز جدی‌تر از قبل شده و باید دید او پیش ترک این سمت، چه کسی را برای قبول مسئولیت این معاونت حساس و پرحاشیه انتخاب خواهد کرد.

 

سیدصادق موسوی، محمد حمیدی‌مقدم و سعید رجبی‌فروتن از مدیران سینمایی هستند که زمزمه‌هایی مبنی‌بر مذاکره با آن‌ها برای قبول این مسئولیت به گوش می‌رسد. هنوز مشخص نیست چه کسی ریسک پذیرش مسئولیت در چند ماه ملتهب باقی‌مانده تا پایان عمر دولت دوازدهم در این معاونت را خواهد پذیرفت.

 

معاونت ارزشیابی و نظارت در سازمان سینمایی با دو زیرمجموعه مهم شورای صدور پروانه ساخت و پروانه نمایش، نقشی کلیدی در فرآیند تولید و اکران سینمای ایران دارد.

دسته:
نوشته شده توسط Hhashemi