جلسه شورای عالی تهیه‌کنندگان - ۱۶ مرداد ۹۶

جلسۀ هیئت رئیسۀ شورای عالی تهیه‌کنندگان عصر روز دوشنبه ۱۶ مردادماه ۱۳۹۶ در محل ساختمان شماره ۲ خانه سینما برگزار شد و اعضای هیئت رئیسه به موضوعات کارگاه امنیت داده‌های دیجیتال، مبارزه با قاچاق آثار سینمایی، تداوم تحریم‌های غیرقانونی حوزه هنری و وضعیت سینما فرهنگ پرداختند.

در این جلسه که با حضور آقایان منوچهر شاهسواری، سید ضیاء هاشمی، سید غلامرضا موسوی، مهرداد فرید، سید مسعود اطیابی، مجتبی فرآورده و سید محمود رضوی (بازرس) برگزار شد، ابتدا گزارش دستاوردهای کارگاه امنیت داده‌های دیجیتال در سینما مورد بررسی قرار گرفت و ضمن گلایه از عدم حضور حداکثری تهیه‌کنندگان از این کارگاه، مقرر شد با توجه به اهمیت نقش فضای مجازی در قاچاق آثار سینمایی، ترتیبی اتخاذ گردد تا ارتباط و تعامل میان تهیه‌کنندگان و پلیس فتا قوی‌تر و بیشتر شود.

موضوع دوم این جلسه، قاچاق آثار سینمایی بود. پس از بحث مفصل اعضای هیئت رئیسه، مقرر شد ضمن حفظ و تقویت کمیتۀ صیانت، به برنامه‌های دیگری برای صیانت بیشتر و بهتر از آثار سینمایی اندیشیده و در این راستا کمیته‌ای به سرپرستی آقای فرآورده تشکیل شود تا به برنامه‌ریزی برای گسترش راهکارهای مبارزه با قاچاق آثار سینمایی در فضای مجازی بپردازد.

موضوع سوم این جلسه، تداوم تحریم‌های غیرقانونی حوزه هنری بود. پس از بحث و تبادل‌نظر اعضای هیئت رئیسه مقرر شد طی یک نامه از شورای صنفی اکران درخواست شود در پاسخ به این اقدامات غیرقانونی حوزه، اقدامات تنبیهی لازم در خصوص سینماهای این نهاد صورت بگیرد.

در پایان این جلسه در خصوص وضعیت سینما فرهنگ و مصوبۀ امروز شورای صنفی اکران در برخورد با این سینما به واسطۀ عدول از مصوبات و تخلفات قبلی در مورد نمایش فیلم‌های هنروتجربه بحث شد.

نوشته شده توسط مدیریت سایت