atrk جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - تاثیر اقتصاد بر کم‌رغبتی به سینما در دوران کرونا/محتوا تولید کنیم جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - تاثیر اقتصاد بر کم‌رغبتی به سینما در دوران کرونا/محتوا تولید کنیم

تاثیر اقتصاد بر کم‌رغبتی به سینما در دوران کرونا/محتوا تولید کنیم

محمد درمنش ضمن اشاره به شرایط نامساعد حاکم بر چرخه تولید و اکران سینماها، معتقد است کرونا بهترین فرصت برای تولید محتوای مناسب و نگارش فیلمنامه در سینما است.

محمد درمنش تهیه‌کننده و کارگردان سینما در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره فعالیت‌های سینمایی خود گفت: در حال حاضر مشغول همکاری با چند گروه نویسندگی فیلمنامه هستم و چند طرح را برای نگارش فیلمنامه به این گروه‌ها ارائه کرده‌ام تا بدانیم کدام یک از طرح‌ها در اولویت ساخت قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: در دوران کرونا و با توجه به شرایط نامناسب تولید در سینمای ایران، به این نتیجه رسیدم که در حال حاضر بهترین راه نگارش فیلمنامه است، به همین دلیل انرژی خود را صرف تولید محتوا کرده‌ایم. برای نگارش یک فیلمنامه نباید به این فکر کرد که چه زمانی تمام می‌شود، بلکه باید به این فکر کرد که فیلمنامه چگونه تمام می‌شود.

این کارگردان سینما با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا نه تنها روال عادی زندگی را بهم ریخته است، بلکه روی فعالیت‌های شغلی اقشار مختلف جامعه به خصوص سینماگران تأثیر منفی گذاشته است، توضیح داد: به عنوان مثال برای اکران «آن شب» به کارگردانی کورش آهاری برنامه‌های بسیاری داشتیم اما به دلیل تعطیلی سالن‌های سینمایی اجرای این برنامه‌ها نیز متوقف شده است، همچنین نتوانستیم پروژه‌هایی که در دست داشتیم را به مرحله تولید برسانیم.

وی تاکید کرد: واقعاً در شرایط فعلی چه به لحاظ کرونا و چه به لحاظ اتمسفری که روی جامعه حاکم است و چه به لحاظ مسائل اقتصادی شرایطی به وجود آمده است که مردم کمتر تمایل به سینما رفتن دارند و به همین دلیل هم در حوزه تولید فیلم و هم در حوزه اکران فیلم باید تصمیم‌گیری‌های متفاوتی نسبت به قبل داشته باشیم.

 

3653404 جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - تاثیر اقتصاد بر کم‌رغبتی به سینما در دوران کرونا/محتوا تولید کنیم

این تهیه کننده سینما ادامه داد: جمع بندی کلی این است که به دلیل شرایط موجود تقریباً همه سینماگران بلاتکلیف هستند و نمی‌توان برنامه‌ریزی دقیقی برای فعالیت‌های سینمایی داشته باشیم. در شرایطی که مدیران ارشد کشور برنامه‌ریزی مناسبی برای مواجهه با این شرایط ندارند، ما چگونه می‌توانیم برای خود برنامه‌ریزی که منجر به عملی شدن شود، داشته باشیم.

درمنش در پایان گفت: مساله دیگر این است که در چنین شرایطی، سرمایه گذاری به خصوص در حوزه سینما بسیار سخت شده است و کمتر سرمایه گذاری تمایل به حضور در سینما دارد. البته در دیگر بخش‌های اقتصادی نیز چنین مشکلاتی مواجه هستیم.

 
دسته:
نوشته شده توسط Hhashemi